Блог

Блог (20)

Підкатегорії

Краєзнавчий нарис про Корець

Краєзнавчий нарис про Корець (6)

Краєзнавчий нарис про Корець районний центр Рівенської області, місто, що має древню історію, славні революційні, бойові і трудові традиції. В книзі розповідається про пам'ятки міста і району, про великі соціально-економічні перетворення, які відбулися тут за роки Радянської влади.

Яноші Василь Михайлович Вознюк Дем'ян Петрович Я64 Корець: Краезнав. нарис. Львів: Каменяр, 1988. 24 с., 8 арк. іл. ISBN 5-7745-0003

Рецензенти: Я. Д. ІСАЄВИЧНЮЄ 3.ТДАНИЛЮК

Редактор 3. П. СУХОДУБ

Перегляд матеріалів ...
Книга пам'яті Корця

Книга пам'яті Корця (4)

קרי
פרקי יידיש מתורגמי לעברית
מתו: קורי
(ווהלי)
ספר זיכרו לקהילתנו שעלה עליה הכורת

На згадку про нашу громаду, якої вже немає.

За редакцією: Е. Леоні

Земляцтво Корця в Ізраїлі, Опубліковано в Тель-Авіві, 1959 року, 791 ст. (іврит, їдиш).

Перегляд матеріалів ...

Чисельність населення міста Корець

05 жовтня 2021 by 0 Comment Блог 158 Views

Чисельність наявного населення міста Корець за останні 10 років. Згідно даних державної служби статистики України.

Детальніше ...

Поштова станція Корець

01 жовтня 2021 by 0 Comment Блог 152 Views

Поштова станція на 261-му кілометрі траси Київ-Брест у місті Корець, «Будинок ІІ розряду з готелем». Мала кімнати для проїжджих та прилеглі одноповерхові будівлі ямщика, каретної та конюшні. Збудована в 1850-х роках за зразковим проектом 1843 року.

Детальніше ...

Живодайне джерело віри православної розповідь про Корецький жiночий монастир

29 вересня 2021 by 0 Comment Блог 155 Views

Як часто трапляється, що людина тривалий час перебуває неподалiк чистого, благодатного джерела, але... нiчого не знає про нього. А потiм якась випадковiсть (чи ж справдi випадковiсть?) — i прийде до нього, i доторкнеться серцем, i занiмiє в подивi, душевнiй розчуленостi. I захочеться стати на колiна й мовити скрушно: «Як довго йшла сюди... Прости...».

Детальніше ...

Хасидська друкарня в Корці

28 вересня 2021 by 0 Comment Блог 133 Views

У 1776 р. в Корці була заснована єврейська друкарня, яка діяла до 1819 року. Відомо про 93 найменування книг, виданих у Корці. Саме тоді, у 1776 р., після отримання дозволу від Юзефа Клеменса Чарторийського, до міста прибув єврейський друкар (прізвище невідоме).

Детальніше ...

Будинок графів Горчицьких в Корці

28 вересня 2021 by 0 Comment Блог 234 Views

Історія долі особистостей шляхетних родин міста, які лишили великий культурний спадок нашому краю, проте залишились маловідомими. Серед них родина Горчицьких та графські маєтності. Напроти Свято-Троїцького монастиря стоїть «славного колись роду» - будинок графів Горчицьких.

Детальніше ...

Корець - Загадковий акт Казимира Ягелончика (в Троках, від 7-го індикта)

27 вересня 2021 by 0 Comment Блог 84 Views

Місто Корець, як відомо, належить до прадавніх волинських міст. Проте князі, які отримали своє прізвище за цим топонімом, з’явилися тут щойно в ХV ст. Саме так, не зовсім конкретно датують появу Корецьких у древньому Корчеську автори ювілейної монографії «Корець і Кореччина: історія. До 850-ліття міста Корець» О. Панасенко та Л. Якубець.

Детальніше ...

Корецький цукровий завод, картина з бурштину

25 вересня 2021 by 0 Comment Блог 17 Views

Картина з бурштину подарована Олені Розенблат. По словам самої Олени, картина має назву: «Елена Семеновна приехала в Корец». Джерело ілюстрації: zhitomir.info

Детальніше ...

Корецький замок наприкінці 18 століття

24 вересня 2021 by 0 Comment Блог 16 Views

Замок князів Корецьких, графічна реконструкція фортеці від Ольги Михайлишин. Джерело ілюстрації: BBC Україна.

Детальніше ...

Корець. Середньовічні міста Полісся. Археологія і давня історія України.

22 вересня 2021 by 0 Comment Блог 76 Views

Останньою з розглянутих пам’яток є літописне м. Корець (літописний Корчеськ) Рівненської області. Археологічні спостереження за культурними нашаруваннями під час архітектурних досліджень у 1989–1990 роках дозволили авторам робіт висунути цікаву гіпотезу про територіальний розвиток міста (керівник проекту Р.І. Могитич).

На їх думку замковий пагорб, заселений у давньоруський час і спалений під час ординського погрому 1241 року, був значно більшого розміру й не мав на той час рову, що розділяв замок і пригородок у пізньосередньовічний період.

Детальніше ...

Корецька порцеляна та фаянс

21 вересня 2021 by 0 Comment Блог 66 Views

На Волині у XVIII столітті була заснована порцелянова фабрика. Її якісні, гарні, модні, популярні вироби цінувалися по всій Речі Посполитій. І виникла вона саме тоді, коли в Європі ширилася мода на барокову майсенську порцеляну.

Засновником порцелянового заводу в Корці був один із представників родини Чарторийських – Юзеф Клемент (1740-1810), господар величезних володінь на Волині. Виробництво посуду в Корці стало першим подібним заводом на теренах цілої Речі Посполитої.

Детальніше ...
Сторінка 1 із 2