Творили долю власними руками

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У 1946 р. трудящі Корця провели 17 суботників, в яких взяло участь понад дві тисячі робітників і службовців, більше тисячі селян. Вони відремонтували 46 будинків, відбудували приміщення міськради, впорядкували міську площу, озеленили вулиці.

У наступному році район першим на Ровенщині завершив колективізацію сільського господарства: було створено 31 колгосп. Держава надала їм довгострокові кредити, виділила насіння, мінеральні добрива. Велику допомогу надавала колгоспам Корецька машинно-тракторна станція. У кінці 40-х років у Корці було споруджено електростанцію, відбудовано цегельний завод.

Після реконструкції зросла потужність цукрового заводу. У місті створено промартіль із взуттєвим, швейним, столярним, валяльним та іншими цехами, мережу закладів громадського харчування, розширено комунальну службу. На базі промислових цехів райпобуткомбінату почав працювати завод пластмасових виробів, реконструйовано харчокомбінат, хлібозавод, комбінат побутового обслуговування населення, райшляхвідділ. Високими показниками у розвитку народного господарства та культурному будівництві зустріли трудівники міста і району 40-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції.

Орденами і медалями СРСР було відзначено 36 робітників МТС, колгоспників, партійних, радянських і профспілкових працівників. Корець розростався, озеленювався, впорядковувався, наповнювалися дитячими голосами його вулиці. У 1959 р. з ним злилися села Зарів'я та Закорчицьке, на його околицях виросли нові мікрорайони. У перші повоєнні п'ятирічки було зведено понад 560 будинків, реконструйовано центральну площу, прокладено 62 кілометри тротуарів.

На початку 60-х років у Корці відкрито професійно-технічне училище, яке в середньому щороку випускає 500 спеціалістів сільського господарства, почали працювати середня школа № 2, вечірня школа робітничої молоді, заочна школа, лікарня, поліклініка, жіноча консультація, санепідемстанція та інші медичні заклади. Тут виросли нові вулиці Титова, Гранична, Першотравнева, Бистрецького, Зелена, Кутузова, на яких зведено добротні багатоповерхові будинки. Поліщуки з допомогою братніх республік не лише відбудували зруйноване війною народне господарство, а й заклали міцну основу для дальшого розвитку економіки, культури, освіти, медицини.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається