Версія для друку

Базарний день у Корці 30-ті роки

17 червня 2021 by 0 Comment Книга пам'яті Корця 180 Views
Базарний день у Корці 30-ті роки
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

В офіційний базарний день у Корці, в місто з'їжджалися тисячі селян, десятки купців з таких місць, як Межирічі, Гоща, Березне, Людвиполь (Соснове), та влаштували на ринку свої крамниці, навантажені товарами.

Деякі дрібні Корецькі купці також брали участь в базарних днях довколишніх міст. Через транспортні труднощі та погані дороги, торговці днем ​​завантажували товари, а ввечері виїжджали в Гощу, Тучин або Межирічі.

Після цілої ночі поневірянь вони ставили свої намети і готувалися до базарного дня. У деяких людей, в цей день складав основне джерело їхнього доходу. Зайве наголошувати, що це посередництво було дуже дешевим. Якість товару була поганою, а ціна, дуже низькою.

Торгівля часто приносила продавцеві великий прибуток, а покупцеві низьку якість товару. Це характеризувалось не тільки торгівлею в Корці, а була звичайна практика на польському ринку.

Тому базарні дні були одним з найважливіших ланок економіки Корця. Конкуренція була настільки велика, що продавці могли не заробили навіть мінімуму, необхідного для свого існування.

Велика сім'я існувала на 20 злотих в місяць, цих грошей вистачало лише на чорний хліб. Коли поляки відкрили свої магазини і переконали неєврейське населення бойкотувати єврейські магазини ...