Корець сьогодні в facebook: Сторінка | Група | Повідомити новину

П'ятниця, 01 квітня 2022 06:21

Гоща отримала спецавтомобіль "швидкої" від польських колег

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Нещодавно з Гощанської лікарні вилучили на потреби армії один із трьох автомобілів швидкої допомоги. Буквально через три дні після цього лікарня отримала подарунок із Польщі – спеціальний автомобіль "швидкої" допомоги марки «Фольксваген Транспортер».

Про це повідомляє газета "Рідний край". 

Подарунок від польських колег гощанські медики отримали в рамках Угоди про партнерську співпрацю між Люблінським повітом Люблінського воєводства у Республіці Польща та Рівненським районом. До слова кажучи, підписання угоди відбулось в онлайн-форматі в переддень повномасштабного вторгнення росії в Україну - 23 лютого.
 
- Кілька днів тому керівництво Люблінського повіту повідомило голову Рівненської районної ради Василя Олексійовича Тимощука про можливість надати одному з медичних закладів Рівненського району гуманітарну допомогу у вигляді автомобіля швидкої допомоги, - каже генеральна директорка Гощанської багатопрофільної лікарні Галина Козяр-Грицак. – Відтак Василь Тимощук вирішив передати цей автомобіль саме нашій лікарні. Власне він особисто й доставив його з Польщі на Рівненщину, а відтак у Гощу. Передали його нам колеги з незалежного громадського закладу охорони здоров’я з польського міста Бихава. Більше того, Василь Тимощук заправив автомобіль до повного баку. У цей час це додатковий бонус для лікарні.
 
Автомобіль не новий – 2008 року виробництва. Проте зі слів Галини Володимирівни, він значно ліпший від наявного в лікарні найліпшого автомобіля швидкої допомоги марки «Тойота».
 
Медичний салон автомобіля обладнаний ношами-каталкою, дефібрилятором, системою постачання кисню тощо. Крім того, польські колеги передали гощанським медикам також медичний одяг, мішки Амбу (ручний апарат для штучної вентиляції легень, – авт.), перев’язувальні матеріали, ковдри, шприци для ін’єкції тощо.
Що стосується безпосередньо роботи Гощанської лікарні, то зі слів головної лікарки, у перший тиждень війни люди практично не звертались до медиків. Вони адаптувались до ситуації і певною мірою нехтували певними ознаками тої чи іншої недуги.
 
Водночас у перші дні війни медики не могли поповнити запас перев’язувальних матеріалів, йоду, заспокійливих та знеболюючих препаратів. Вони зникли з продажу, тож медики самостійно шукали необхідні препарати через знайомих за-кордоном. Наразі медзаклад забезпечений усіма медичними препаратами в достатній кількості.
- Люди хворіють і їх потрібно лікувати, - каже Галина Козяр-Грицак. – Саме тому ми не перейшли на надання ургентної допомоги і працюємо в звичному режимі. При потребі людей госпіталізують. Останнім часом у лікарню й поліклінічне відділення лікарні звертається за медичною допомогою чимало переселенців. Ведеться їх облік. Декларації чи направлення до вузькопрофільних спеціалістів до уваги не беруться. Ми надаємо медичні послуги всім, хто їх потребує. НСЗУ оплачує послуги медиків, орієнтуючись на показники роботи лікарні за попередні місяці.
 
Водночас певне занепокоєння у головної лікарки викликає проблема з обмеженою запасами інсуліну. Минулого тижня під час танкової битви повністю згорів склад однієї з найбільших українських фармакологічних компаній «Фармак». Він розміщувався поблизу селища Макарів на Київщині.
- Там зберігались готові ліки та сировина для них, - каже Галина Володимирівна. - «Фармак» був найбільшим виробником інсуліну. Проте, думаю, держава вирішить це питання й організує його доставку з інших країн світу.
 
Лікарня – це не лише недуги, біль. Це ще й нові життя. За останні тижні у пологовому відділенні Гощанської лікарні народили троє жінок-переселенок. Усі вони отримували подарунки, які лікарні передав дитячий фонду ООН, ЮНІСЕФ. Це повністю сформовані дитячі комплекти - весняні комбінезони, кофточки, шкарпеточки і т.д. Двом породіллям ці комплекти вручили вже після їх повернення до тимчасових домівок.
До слова кажучи, жоден лікар Гощанської лікарні не залишив свого робочого місця. За-кордон виїхали лише дві медичні сестри. Усі лікарі працюють у штатному режимі. Дехто з них у перші дні війни також відвіз своїх дітей у безпечні місця, а відтак всі повернулись на свої робочі місця. До лав ЗСУ з лікарні мобілізували лише рентген-лаборанта Руслана.
 
- Ми постійно триваємо з ним зв’язок, підтримуємо, - каже Галина Козяр-Грицак. - Ми знаємо, що вже невдовзі наші Збройні Сили України виженуть ворога з нашої землі і відправлять його за курсом руського корабля. Ми віримо в це.
Прочитано 188 разів Останнє редагування П'ятниця, 01 квітня 2022 08:53
Корець сьогодні

Актуальні та свіжі новини Корця сьогодні.

Корець сьогодні в facebook: Сторінка | Група | Повідомити новину

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається